Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774
IZO školy: 102066787

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

V pátek ráno vyrazila skupina patnácti žáků místo klasické výuky na poněkud netradiční dvoudenní výlet do Krkonoš s přespáním na horské chatě. Netradiční byl v tom, že si s sebou nesli na zádech vše potřebné k pobytu na horách včetně jídla na oba dva dny.
V pátek jsme kolem jedenácté hodiny dorazili autobusem do Špindlerova Mlýna a vyrazili proti proudu Svatopeterského potoka směr Výrovka. Odtud jsme s pauzou v Chalupě Na Rozcestí zamířili ke Klínovým boudám, kde jsme na Kantorské boudě přespali do soboty. Pro mnohé byla zážitkem kromě cesty v "plné polní" i samotná bouda, neboť se jedná o starou horskou chalupu s kamny na dřevo, tekoucí studenou vodou a společnými velkými pokoji.
V sobotu nás čekalo brzké vstávání, pochod zpět směr Výrovka a následně přes Luční boudu až na Sněžku, která byla pomyslným vrcholem, ne však koncem, naší cesty. Zpáteční cesta vedla tentokrát Obřím dolem a následně podél řeky Úpy až na autobus do Pece pod Sněžkou.
Celkem jsme ušli za oba dny 29 kilometrů, ale hlavně nastoupali se všemi věcmi na zádech více než 1200 výškových metrů!
Jsme rádi, že můžeme dětem zprostředkovávat i tyto ne úplně běžné zážitky.


Petr Miksánek a Karel Nývlt

 Krkonose 1

Krkonose 2

Krkonose 3

Krkonose 4

Krkonose 5

Krkonose 6

Krkonose 7

Krkonose 8

Krkonose 9

Krkonose 10

Nahoru