Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

Také my, žáci 5. A, jsme si nenechali ujít zajímavou exkurzi v secesní perle na Labi - vodní elektrárně Hučák. Nejenže jsme se dozvěděli, jaké druhy elektráren jsou v naší zemi, ale především, co jsou to obnovitelné zdroje energie. Možnosti využití vody, větru a slunce jsme si vyzkoušeli v interaktivní expozici, kde se nachází také první fungující model tornáda v České republice. Během prohlídky nás napadlo, že by bylo pro naši planetu skvělé, kdyby někdo vymyslel, jak využít energii blesků při bouřce. Třeba na to někdy někdo přijde. A třeba to bude někdo z nás... 😉

                                                                                                                               žáci 5. A s paní učitelkou Kateřinou Rothovou

                                                                                                                                                   

E1 E2

E3 E4

E6 E5

Nahoru