Základní škola a Mateřská škola
Jiráskovo náměstí 1166
500 02 Hradec Králové

Loc: 50°12'20.906"N
        15°48'39.17"E

IČO: 62694774

tel: +420 495 540 521
email: skola@zsjirasek.cz
ID datové stránky: ggkmdrp      

V pondělí 20. března vyrazily sedmé a deváté ročníky do kina Centrál na festival JSNS. Na programu bylo promítání filmu Dívčí gang, který pojednával o čtvrnáctileté Leonii, která dobývá svět jako influencerka. Její kariéře podřizují svůj život i její rodiče. I přes více jak milion sledujících a lákavé nabídky známých firem však tento život znamená i mnoho obětí a zejména téměř nulový osobní život, protože většinu času musí Leonie věnovat tvorbě nového obsahu na sociální sítě. 

Po filmu následovala ještě beseda, kde moderátor s dětmi prodiskutoval děj filmu, ptal se jich na jejich zkušenosti se sociálními sítěmi a rozebrali společně možná rizika s tím spojená.

Níže přikládáme několik hodnocení samotných dětí:

 

"Před tím jsem si dokázal představit práci influencera, ale pak když jsem ten film viděl, přišla mi těžší."

"Docela se mi to líbilo. Zjistila jsem něco nového o světě influencerů. Film byl podle mě dobřé zpracován. Jo, bylo to fajn a klidně bych si to pustila ještě jednou."

"Filmu dávam 75% ze 100, film mě zaujal, protože jsem vůbec netušila, že infulenceři mohou mít takové trápení kvůli těm hate komentářům a že to může ovlivnit i celou rodinu, když ty komentáře mažou. Věc, co mě třeba ani nenapadla, je ta, že to toho infulencera už nemusí třeba ani bavit, že už to nedělá jako koníček nebo zábavu ale jako práci a povinnost. Věc, co se mi opravdu nelíbila, že někteří lidé jsou tou osobou na sociálních sítích až tak posedlí, že brečí z toho, že se s tou osobou můžou jen vyfotit. To mi přijde docela divný, vždyť to je prostě jenom člověk, kterého zná hodně lidí."

Nahoru