Zápis z jednání školské rady
konané 15. března 2018

Přítomni: Mgr. Libuše Moníková PaedDr. Jindřich Vedlich Mgr. Aneta Bendová Bc. Tomáš Jirout Mgr. Zuzana Rychnovská Mgr. Iveta Peštuková

Host: Mgr. Alena Hradílková – ředitelka školy

Program:
1) Uvítání, seznámení s členy nové školské rady, volba předsedy školské rady
2) Jednací řád
3) Seznámení s provozním a mzdovým rozpočtem na rok 2018
4) Seznámení s inspekční zprávou
5) Diskuse a různé

Ad 1) Ředitelka školy přivítala všechny přítomné, seznámila je s výsledky voleb do školské rady. Předala slovo Mgr. L. Moníkové, zástupci zřizovatele, k uskutečnění volby předsedy školské rady.
Navržen byl Bc. Tomáš Jirout, který byl jednomyslně všemi přítomnými zvolen. Bc. Tomáš Jirout volbu přijal.
Ad 2) Mgr. L. Moníková seznámila přítomné s návrhem jednacího řádu školské rady, který je v současné době ještě dodatečně právníky upravován. Samotné schválení jednacího řádu proběhne v říjnu 2018. Do doby schválení aktualizovaného jednacího řádu platí pro jednání školské rady dosavadní jednací řád.
Ad 3) Ředitelka školy seznámila přítomné s rozpočtem na rok 2018. Provozní rozpočet je stejný jako v roce 2017.
Ve státním (mzdovém) rozpočtu jsou zohledněna všechna kritéria. Je tvořen na počet dětí ve škole s příplatky na postižení a integraci. O příspěvek na dopravu na plavecký výcvik škola zažádala a ve své žádosti byla úspěšná v obou dosud vyhlašovaných kolech.
Při té příležitosti byla školská rada seznámena rámcově i s čerpáním rozpočtu a hospodařením školy za uplynulý rok 2017. Hospodaříme efektivně, snažíme se o zlepšení vybavenosti školy i prostřednictvím fondů, do nichž vkládáme peníze ze zlepšeného hospodářského výsledku.

Ad 4) Ředitelka školy seznámila školskou radu s inspekční zprávou, která je veřejně přístupná na portálu ČŠI i na našich webových stránkách. Inspekční činnost byla zaměřena na hodnocení podmínek vzdělávání, průběhu vzdělávání a výsledků vzdělávání. Ze závěrů vyplynulo, že škola od poslední inspekce (v r. 2012) zaznamenala výrazný posun v oblasti materiálních podmínek pro vzdělávání a současně disponuje systémově provázanými nástroji řízení školy, které vedou k efektivnímu řízení školy. To se projevuje ve všech oblastech vzdělávání, péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, precizně nastaveném a plně funkčním systému poradenských služeb i v kvalitních hodnotících zpětnovazebních mechanismech týkajících se kontroly a hodnocení výsledků práce školy.
Ad 5) Školská rada se zajímala o přípravu zápisu do 1. tříd a schválení pokračování očních tříd na škole.

Usnesení:
1) Školská rada schválila předsedu Bc. Tomáše Jirouta.
2) Školská rada vzala na vědomí rozpočet školy na rok 2018.
3) Školská rada vzala na vědomí inspekční zprávu.
4) Termín příštího jednání školské rady byl stanoven na 18. října 2018 v 17 hodin.

Zapsala: Mgr. Iveta Peštuková
Zápis ověřila: Mgr. Zuzana Rychnovská