Další projektový den plánujeme již na 2. 2. 2017. Tentokrát jsme zaměřili téma na zdravý životní styl.

Dopolední program bude zvlášť připravený pro 1. a zvlášť pro 2. stupeň. Žáci druhého stupně budou losováni do 12 pracovních skupin. Téma projektového dne chceme zaměřit globálně, nejenom na zdravé stravování a skladbu jídelníčku. Tento školní rok je naše škola současně zapojena do programu Zdravá 5 s vyškoleným lektorem (jedná se o 1. i 2. stupeň). Na druhém stupni propojíme mezipředmětové vztahy a každý kantor nabídne za svůj předmět dvouhodinový program.

Podle Světové zdravotnické organizace jsou základní předpoklady zdraví kvalitní strava, dostatek pohybu a nekuřáctví. Z těch desítek dalších vlivů přidáváme dobrou náladu, dostatek pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, fungující rodinu a komunitu a dostatek spánku. Zdravý životní styl souvisí se zdravým stravováním a kvalitou životního prostředí. Podle medicínského směru, který sleduje mikrobiální osídlení lidského organismu, už víme, že pro naše zdraví je naprosto nezbytné zdraví organismů okolo nás, mikrobiální pestrost a rovnováha.

Desatero zdravého životního stylu

1. Pravidelnost

2. Zdravá strava

3. Překonejte lenost