Ve dnech 4. a 5. prosince odjely 3. a 4. ročníky na exkurzi do Hlinska. V rámci projektu Ministerstva školství Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol jsme navštívili památkovou rezervaci lidové architektury zvanou Betlém na břehu řeky Chrudimky.

Roubené domky jsou zachovány s původním vybavením, a tak jsme se mohli přenést do dob dávno minulých. Prohlédli jsme si potřebné věci pro ševce, tkalce nebo hrnčíře. Dozvěděli jsme se, jak se vařilo v černé kuchyni a k čemu sloužila lopata u pece. V jednom z malých tmavých domečků bývala dokonce i škola, kde se učily děti z první a druhé třídy. Žáci donesli ráno do školy polínko a pan učitel mohl zatopit v kamnech. Každý účastník exkurze obdržel Zápisník malého objevitele, kam si podle výkladu paní průvodkyně zapisoval odpovědi na otázky a plnil různé úkoly. Exkurze pro nás byla zajímavá i poučná a získané poznatky využijeme v prvouce nebo vlastivědě.